מומחה לרפואה פנימית

אחד מענפי הרפואה הוותיקים והבסיסיים הוא רפואה פנימית. לדעת רבים רפואה זו הינה בסיס לכל התחומים הרפואיים הקליניים שהם לא כירורגיים. רפואה זו עוסקת במניעה של מחלות, אבחון וטיפול תרופתי של מחלות בקרב מבוגרים, שלא מצריכות טיפולים כירורגיים.


תחומים שונים ברפואה הפנימית

תחת הכותרת רפואה פנימית יש מספר תחומים נפרדים. בין היתר; גסטרואנטרולוגיה, גריאטריה, המטולוגיה, אונקולוגיה, טיפול נמרץ כללי, נוירולוגיה, פסיכיאטריה, קרדיולוגיה, מחלות ריאה, גנטיקה רפואית, מחלות זיהומיות ועוד.


על ההתמחות של מומחה לרפואה פנימית

תקופת ההתמחות של רופא פנימי בישראל מתפרסת על פני ארבע שנים. שלוש שנים מתוכן במחלקה פנימית, חצי שנה התמחות במדעי יסוד וחצי שנה נוספת בתת מקצוע נוסף. אחרי הכשרה זו צריך הרופא לעבור שתי בחינות; שלב א' ושלב ב'. כמו כן יש מקצועות מסוימים שדורשים גם התנסות ברפואה פנימית.
צריכים מומחה לרפואה פנימית, במי לבחור?

במידה ואתם זקוקים לרופא פנימי עבור כל צורך או בעיה רפואית, חשוב כל כך לקבל המלצות אמינות על מומחה מתאים שיש לו את הידע ואת הכלים להעניק לכם את המענה הרפואי המתאים. מומחה מומלץ הוא כזה שטיפל במספר רב של חולים וראה מול עיניו תופעות מתופעות שונות. לאחר רכישת הידע והניסיון יש לו את היכולת ואת הכלים לאבחן בצורה מדויקת כל בעיה, להפנות במידת הצורך את החולה לגורם המתאים, ולהתאים את הטיפול המומלץ בהתאם למצב ולחומרת התופעה.

מעקב אחרי שיפור

לאחר שחולה עבר אבחון ואף הותאם לו הטיפול המתאים על ידי מומחה לרפואה פנימית, יהיה עליו לחזור אחת לתקופה למעקב ולביקורת כדי לעקוב אחרי המצב. וזאת כדי לוודא כי אכן התרופות משפיעות לטובה ויש שיפור במצב. כמו כן יש לבדוק כי התרופות מתאימות והמינון מדויק. במקרים רבים יהיה צורך לבצע שינויים מסוימים או התאמות על מנת להבטיח כי המענה הרפואי אכן מתאים, ומצבו של החולה משתפר בהתאם לציפיות. טיפול נכון מאזן את המערכת ומאפשר לחולה להתגבר על מחלה מסוימת או תופעה בריאותית באופן נאות. כך שהוא יכול לנהל שגרת חיים תקינה.

סגירת תפריט