לוקח לבטן במקום ללב ?

מתוך ההקדמה לספר של פרופ' עמי ספרבר 

"הבטן 'הזאת' משנה לי את כל התוכניות…" כך טוענת א"ב הסובלת מתסמונת המעי הרגיש (תמ"ר)- הפרעה תפקודית של מערכת העיכול. הפרעה זו מלווה בסבל פיזי ונפשי רב ומגבילה מאוד את הלוקים בה. התסכול הרב של החולים ושל רופאיהם מתגבר משום שלא ניתן לאבחן את התסמונת בבדיקות ספציפיות כמו במחלות אחרות. זיהוי התסמונת נעשה בעיקר על סמך מכלול התסמינים שהחולה מציג בפני הרופא. למרות התסכול ניתן לטפל בתסמונת ולשפר משמעותית את איכות חיי הלוקים בה.

בספר זה סוקר בפנינו פרופ' עמי ספרבר את ההיבטים השונים הקשורים בתמ"ר. הוא מבאר את מושגי היסוד הרפואיים הרלוונטיים, מציג את הסימפטומים השונים האופייניים לתסמונת, מתאר את דרכי אבחונה ודן בשיטות הטיפול המגוונות.

מתן הסבר טוב וממצה למטופל הינו חלק מרכזי ב"אמנות" הרפואה. בספר זה, המוקדש להסבר מקיף על תסמונת המעי הרגיש (IBS), מוביל פרופ' עמי ספרבר את הקוראים בשבילי הבנת התסמונת כאילו הם יושבים מולו ומנהלים איתו דו-שיח. הרצף הגיוני וברור וההסברים קולעים ומובאים בשפה המובנת לכול. אני ממליץ בכל פה על קריאת הספר הזה. המלצה זו מופנית לא רק לחולים, לקרוביהם ולחבריהם אלא גם לציבור המטפלים המקצועיים שעשויים להפיק תועלת רבה מהקריאה בו.

סגירת תפריט